Skip to content

ÇEV Sanat’ın Genç Sanatçıları ve 21. Yüzyılın en önemli keman virtüözü Maxim Vengerov’un birlikte sahne aldıkları, Yeni Yılın ve “Cumhuriyet’in 100. Yılı”nın ilk konseri 8 Ocak 2024 Pazartesi akşamı ZORLU PSM’de gerçekleşti!

Konser, ÇEV Sanat’ın mezunlarından, Berklee College of Music’te akademisyen Prof. Utar Artun’un ÇEV Sanat’ın kuruluşunun 15. Yılı ve Cumhuriyet’in 100. yılı için bestelediği, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden esinlenerek yazdığı “Umut Işığı” adlı eserle başladı. Eseri genç sanatçılar Arya Su Gülenç (Piyano), Melis Sağlam (Lirik Soprano) icra etti ve ÇEV Sanat Oda Orkestrası’nı vakfın genç sanatçılarından Kerem Tunçer yönetti.

Konserde; ÇEV Sanat’ın genç sanatçılarından Arya Su Gülenç (Piyano), Bach’ın Piyano Konçertosu’nu seslendirdi. Bade Daştan (Keman), Maxim Vengerov’la Bach’ın İkili Keman Konçertosu’nu seslendirdi. Sofiko Tchumbridze (Keman), Vivaldi’nin “Kış” adlı eserini icra etti. Konserin sonunda Genç Sanatçılar Deniz Şensoy, Bade Daştan ve Sofiko Tchumbridze, Maxim Vengerov ile Vivaldi’nin Dörtlü Keman Konçertosu’nu seslendirdi. ÇEV Sanat Oda Orkestrası’nı ise ünlü Maestro İbrahim Yazıcı yönetti.