Skip to content

Venedik Resitali 2019

ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekleri’nden
Venedik’te Klasik Müzik Günleri

ÇEV Sanat ‘’Genç Yetenekler’’ Cemal Aliyev, Elvin Ganiyev, Iraz Yıldız, Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı
San Clemente Palace Kempinski’de 76’ncı Venedik Film Festivali sırasında resitaller vererek dinleyicilerden büyük alkış aldılar

ÇEV Sanat’ın QNB Finansbank ana sponsorluğunda sürdürdüğü “Genç Yetenekler Projesi“ kapsamında eğitimlerine devam eden ‘’Genç Yetenekler’’ bu defa 76. Venedik Film Festivali sırasında San Clemente Palace Kempinski’de resitaller verdiler.

ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekler’i; Cemal Aliyev, Elvin Ganiyev, Iraz Yıldız, Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı, San Clemente Palace Kempinski’de Permak Şirketler Grubu sponsorluğunda, 29-30-31 Ağustos ve 5-6-7 Eylül tarihlerinde resitaller verdi. Çev Sanat Başkanı Berrin Yoleri‘nin organize ettiği ve dinleyicilerin büyük ilgi gösterdiği resital programında Genç Yetenekler, S. Rachmaninov (Trio Elegiaque no:1 ve Moment Musicaux), J. Brahms (Hungarian Dance no: 4), J. Haydn (Trio in G majör- Gpsy), Fazıl Say (Paganini Jazz Variations, Nazım Ballade, op.12 no1), P.I. Tchaikovsky (Valse Sentimentale, Handel- Halvorsen (Passacaglia) ve F. Schubert (Standchen) gibi sanatçıların eserlerini seslendirerek Venedik’te klasik müzik rüzgarı estirdiler.

ÇEV Sanat Kurucu Başkanı Berrin Yoleri, Genç Yetenekler projesi kapsamında eğitimlerini sürdüren genç sanatçıların dünyanın dört bir yanında büyük başarılara imza attığını vurgulayarak, “Bu üstün yetenekli gençlerimiz şimdiden Türkiye’nin kültür ve sanat elçileri oldu. Her biri ÇEV Sanat olarak sağladığımız destekle dünyanın en iyi okullarında eğitim görüyor, dünyanın en iyi hocalarından ders alıyor. Elde ettikleri başarılarla kariyerlerinde hızla ilerleyen genç sanatçılarımız uluslararası alanda ülkemizi temsil ederek gurur kaynağımız olmaya devam edecekler.