Skip to content

Sahne Sizin Çocuklar Konseri
2009

Çağdaş Eğitim Vakfı’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen “Sahne Sizin Çocuklar” adlı konserde Keremcem, Şevval Sam, Yalın ve Cihat Aşkın, genç yetenekler ile aynı sahneyi paylaştı.

Başta müzik olmak üzere resim, edebiyat ve diğer kültür sanat alanlarında yetenekli gençleri tespit edip, dünya çapında önemli kültür ve sanat elçileri olması yönünde destekleyen ve ülkemiz ve dünya için nitelikli sanatçı yetiştirmek amacıyla hizmet eden Çağdaş Eğitim Vakfı, Genç Yetenekler Projesi kapsamında 31 Mayıs 2010 Pazartesi Günü Aya İrini’de ‘Sahne Sizin Çocuklar’ adlı bir konser düzenledi.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden genç yeteneklerin eğitimine destek olmak için organize edilen konserde daha önce yurt dışında birçok konserde yurdumuzu başarıyla temsil etmiş yetenekli gençler sahne aldı. Sanat danışmanlığını CAKA’nın kurucusu Cihat Aşkın’ın üstlendiği gecede genç yeteneklere, KeremcemSevval SamYalın gibi ünlü isimlerle Tolga Taviş‘in orkestra şefliğinde, Samsun Devlet Opera ve Balesi Senfoni Orkestrası eşlik etti.

Açılışı Ruslan ve Ludmilla Uvertürü ve West Side Story’den seçkiler ile yapılan konserde genç yetenekler birer klasik eser seslendirdikten sonra ünlü sanatçıların şarkılarında ustalarla sahnede yer aldılar.

Bu anlamlı konserde genç yeteneklere destek olmak üzere Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Prof Dr. Ahmet AltınelBşk.Yrd. Prof. Oya Başak ile yönetim kurulu üyeleri Berrin Yoleri ve Aslı Ekşioğlu’nun yanısıra projenin destekçilerinden Suzan Sabancı Dinçer, Baha Tan  Toksöz, Feryal Gülman, Revna Demirören, Emine Özilhan, Banu Çarmıklı, Ayşe Beyazıt, İlber Ortaylı, Elif Germiyangil, Şirin Yalçın, Mehmet Güleryüz, Jale Yılmabaşar ve Haldun Dormen de katıldı.