Genç Yetenekler 10. Yıl Konseri

Genç Yetenekler 10. Yıl Konseri

Çağdaş Eğitim Vakfı bünyesindeki ÇEV Sanat’ın gerçekleştirdiği “Genç Yetenekler” projesi QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda 7 Ocak Pazartesi akşamı sanatseverlerle buluştu. Konserde “ÇEV Sanat Genç Yetenekler” projesi desteği ile eğitimine devam eden 13 genç sanatçı performans sergiledi.

ÇEV Sanat Kurulu’nu oluşturan, Cihat Aşkın, Fazıl Say ve İbrahim Yazıcı da etkinlikte genç müzisyenlere destek oldular.

Programda ayrıca Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Miray Daner, Pınar Deniz ve Kubilay Aka da genç yeteneklerle aynı sahneyi paylaştı.Organize edilen konserin onur konuğu ise Nuri Bilge Ceylan oldu. 

Programda yetenekli müzisyenlere sanat ödülleri takdim edildi.

“Fazıl Say Sanat Ödülü” Elvin Ganiyev’e ve Cemal Aliyev’e, “Cihat Aşkın Sanat Ödülü” Emre Engin’e ve Kazım Kaan Alıcıoğlu’na verildi. “İbrahim Yazıcı Sanat Ödülü” Iraz Yıldız ve Kerem Tuncer’e, “Bülent Evcil Sanat Ödülü” ise Denizcan Eren ile Bora Demir’e verildi.

“QNB Sanat Ödülü” QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras tarafından Berfin Aksu’ya, “Deniz Kocaoğlu Sanat Ödülü” Ilgın Top’a, ÇEV Sanat ödülleri de Melis Sağlam ile Burak Beşir’e takdim edildi.

ÇEV Yönetim Kurulu üyesi ve ÇEV Sanat başkanı Berrin Yoleri’nin ev sahipliğinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)’de film müzikleri konseptiyle gerçekleşen konserde, Genç Yetenekler üstün performansıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Çev Sanat Genç Yetenekler Konseri 2018

Çev Sanat Genç Yetenekler Konseri 2018

Çağdaş Eğitim Vakfı bünyesindeki ÇEV Sanat’ın gerçekleştirdiği “Genç Yetenekler” projesi QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda 15 Ocak Pazartesi akşamı sanatseverlerle buluştu.

ÇEV Yönetim Kurulu üyesi ve ÇEV Sanat kurucusu Berrin Yoleri’nin ev sahipliğinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)’de gerçekleşen konser, Genç Yetenekler’in üstün performansıyla konuklara klasik müzik ziyafeti yaşattı. Dinleyiciler aynı zamanda başarılı oyuncu Halit Ergenç’in sürpriz performanslarıyla sanat dolu bir gece geçirdi.

Sanat yönetmenliği Cihat Aşkın’ın üstlendiği ve ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki Avrasya Filarmoni orkestrası eşliğinde gerçekleşen özel gala konserinde Suna Kan, ‘Kutup Yıldızları’ adına onur konuğu olarak konserin açılış konuşmasını yaptı. Dolunay Soysert’in gönüllü olarak sunuculuğu üstlendi.

Konserde, ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” projesi ile eğitimi devam eden gençler; Beste Gürkey (Marimba), Yiğit Karataş (Keman), Sofiko Tchumburidze (Keman), Bade Daştan (Keman), Cem Esen (Piyano), Denizcan Eren (Flüt), Bayram Kenan Tatlıcı (Piyano), Yusuf Çelik (Viyolonsel) performanslarını sergilediler.

Genç Yetenekler Forte 24 Konseri 2017

Genç Yetenekler Forte 24 Konseri 2017

13 Şubat Pazartesi akşamı “Forte 24 Genç Yetenek” Projesi yararına, QNB Finansbank ana sponsorluğunda, ÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Yoleri’nin organize ettiği, Selma Ergeç’in gönüllü olarak sunuculuğunu üstlendiği gece, Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde gerçekleşti. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğindeki konser, ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşti.

Genç yetenekler bu çok özel gecede sahneyi Halit Ergenç  ve Zuhal Olcay ile paylaştılar.

Haldun Dormen’in Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliği yaptığı gecede, Nebil Özgentürktarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinden yansıttığı  “Kutup Yıldızı” fotoğrafları da sergilenecek.

Konser; Forte24 projesini en başından beri destekleyen ve aramızdan ayrılan değerli “Kutup Yıldızları”ndan  Yaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzendi.

Suna Kan Keman Bağış Konseri Les Ottomans 2017

Suna Kan Keman Bağış Konseri Les Ottomans 2017

Değerli Devlet Sanatçımız sayın Suna Kan, Genç Yetenekler Projesi kapsamında Çev Sanat Enstrüman Fonu’na çok değerli  kemanını bağışlamıştır. Kemanın değerli yeteneklerimizden Berfin Aksu’ya deviri  için  Fazıl Say genç yetenek Berfin Aksu ile mini bir konser verdi. Sanat ve iş dünyasının önde gelen isimleri Les Ottoman’da bir araya gelerek  geceyi değerli katkıları ile desteklediler.

 

Aya İrini Konseri 2010

Aya İrini Konseri 2010