Çev Sanat Genç Yetenekler Konseri 2018

Çev Sanat Genç Yetenekler Konseri 2018

Çağdaş Eğitim Vakfı bünyesindeki ÇEV Sanat’ın gerçekleştirdiği “Genç Yetenekler” projesi QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda 15 Ocak Pazartesi akşamı sanatseverlerle buluştu.

ÇEV Yönetim Kurulu üyesi ve ÇEV Sanat kurucusu Berrin Yoleri’nin ev sahipliğinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)’de gerçekleşen konser, Genç Yetenekler’in üstün performansıyla konuklara klasik müzik ziyafeti yaşattı. Dinleyiciler aynı zamanda başarılı oyuncu Halit Ergenç’in sürpriz performanslarıyla sanat dolu bir gece geçirdi.

Sanat yönetmenliği Cihat Aşkın’ın üstlendiği ve ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki Avrasya Filarmoni orkestrası eşliğinde gerçekleşen özel gala konserinde Suna Kan, ‘Kutup Yıldızları’ adına onur konuğu olarak konserin açılış konuşmasını yaptı. Dolunay Soysert’in gönüllü olarak sunuculuğu üstlendi.

Konserde, ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” projesi ile eğitimi devam eden gençler; Beste Gürkey (Marimba), Yiğit Karataş (Keman), Sofiko Tchumburidze (Keman), Bade Daştan (Keman), Cem Esen (Piyano), Denizcan Eren (Flüt), Bayram Kenan Tatlıcı (Piyano), Yusuf Çelik (Viyolonsel) performanslarını sergilediler.

Genç Yetenekler Forte 24 Konseri 2017

Genç Yetenekler Forte 24 Konseri 2017

13 Şubat Pazartesi akşamı “Forte 24 Genç Yetenek” Projesi yararına, QNB Finansbank ana sponsorluğunda, ÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Yoleri’nin organize ettiği, Selma Ergeç’in gönüllü olarak sunuculuğunu üstlendiği gece, Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde gerçekleşti. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğindeki konser, ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşti.

Genç yetenekler bu çok özel gecede sahneyi Halit Ergenç  ve Zuhal Olcay ile paylaştılar.

Haldun Dormen’in Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliği yaptığı gecede, Nebil Özgentürktarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinden yansıttığı  “Kutup Yıldızı” fotoğrafları da sergilenecek.

Konser; Forte24 projesini en başından beri destekleyen ve aramızdan ayrılan değerli “Kutup Yıldızları”ndan  Yaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzendi.

Suna Kan Keman Bağış Konseri Les Ottomans 2017

Suna Kan Keman Bağış Konseri Les Ottomans 2017

Değerli Devlet Sanatçımız sayın Suna Kan, Genç Yetenekler Projesi kapsamında Çev Sanat Enstrüman Fonu’na çok değerli  kemanını bağışlamıştır. Kemanın değerli yeteneklerimizden Berfin Aksu’ya deviri  için  Fazıl Say genç yetenek Berfin Aksu ile mini bir konser verdi. Sanat ve iş dünyasının önde gelen isimleri Les Ottoman’da bir araya gelerek  geceyi değerli katkıları ile desteklediler.

 

Yeditepe’den Yedi Kıta’ya İstanbul’un Ritmi Konseri 2009

Yeditepe’den Yedi Kıta’ya İstanbul’un Ritmi Konseri 2009

Yedi Tepe’den Yedi Kıta’ya İstanbul’un Ritmi Konseri

Çağdaş Eğitim Vakfı, “Yedi Tepe’den Yedi Kıta’ya İstanbul’un Ritmi” Konseri ni Sayın Feyyaz Berker’in katkıları, KÜSAV desteği ve Türkpetrol Vakfı  işbirliğiyle gerçekleşti.

Çağdaş Eğitim Vakfı’nın evsahipliği yaptığı ÇEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Yetenekler projesi Genel Koordinatörü Berrin Yoleri’nin organizasyonunda 3 Aralık’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde organize ettiği  gecede; Berklee College of Music’te öğrenimine devam eden Emir Çerman, Bulut Gülen (trombon), Burak Beşir (flüt) ve Ekin Cengizhan (davul-vurmalı çalgılar) İstanbul Devlet Senfoni  Orkestrası eşliğinde kendi bestelerinin yanı sıra, kendi yorumlarını katarak düzenledikleri  Sezen Aksu ve Burak Kut’un bazı parçalarını da seslendirdiler.  Berklee College of Music adına Başkan Yardımcısı David Mckay ‘ın de hazır bulunduğu gecede konuk sanatçılar Sezen Aksuve Burak Kut İstanbul Devlet Senfoni orkestrası eşliğinde bu eserleri seslendirdiler.Çağdaş Eğitim Vakfı davetlisi olarak kompozitör Tibor Pustzai de bu gecede gönüllü olarak orkestrayı yönetmek için Türkiye’ye gelerek öğrencilere destek verdi.

 

Sahne Sizin Çocuklar Konseri 2009

Sahne Sizin Çocuklar Konseri 2009

Çağdaş Eğitim Vakfı’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen “Sahne Sizin Çocuklar” adlı konserde Keremcem, Şevval Sam, Yalın ve Cihat Aşkın, genç yetenekler ile aynı sahneyi paylaştı.

Başta müzik olmak üzere resim, edebiyat ve diğer kültür sanat alanlarında yetenekli gençleri tespit edip, dünya çapında önemli kültür ve sanat elçileri olması yönünde destekleyen ve ülkemiz ve dünya için nitelikli sanatçı yetiştirmek amacıyla hizmet eden Çağdaş Eğitim Vakfı, Genç Yetenekler Projesi kapsamında 31 Mayıs 2010 Pazartesi Günü Aya İrini’de ‘Sahne Sizin Çocuklar’ adlı bir konser düzenledi.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden genç yeteneklerin eğitimine destek olmak için organize edilen konserde daha önce yurt dışında birçok konserde yurdumuzu başarıyla temsil etmiş yetenekli gençler sahne aldı. Sanat danışmanlığını CAKA’nın kurucusu Cihat Aşkın’ın üstlendiği gecede genç yeteneklere, KeremcemSevval SamYalın gibi ünlü isimlerle Tolga Taviş‘in orkestra şefliğinde, Samsun Devlet Opera ve Balesi Senfoni Orkestrası eşlik etti.

Açılışı Ruslan ve Ludmilla Uvertürü ve West Side Story’den seçkiler ile yapılan konserde genç yetenekler birer klasik eser seslendirdikten sonra ünlü sanatçıların şarkılarında ustalarla sahnede yer aldılar.

Bu anlamlı konserde genç yeteneklere destek olmak üzere Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Prof Dr. Ahmet AltınelBşk.Yrd. Prof. Oya Başak ile yönetim kurulu üyeleri Berrin Yoleri ve Aslı Ekşioğlu’nun yanısıra projenin destekçilerinden Suzan Sabancı Dinçer, Baha Tan  Toksöz, Feryal Gülman, Revna Demirören, Emine Özilhan, Banu Çarmıklı, Ayşe Beyazıt, İlber Ortaylı, Elif Germiyangil, Şirin Yalçın, Mehmet Güleryüz, Jale Yılmabaşar ve Haldun Dormen de katıldı.