Skip to content

ÇEV Sanat’ın ‘Genç Yetenekler’ projesi kapsamında eğitimlerini sürdüren Türkiye’nin üstün yetenekli genç müzisyenleri, QNB Finansbank ana sponsorluğunda Zorlu PSM’de verdikleri konserde sanatseverleri büyüledi.
 
Ünlü keman sanatçısı Ayla Erduran’ın onur konuğu olarak katıldığı unutulmaz gecede, projenin daimi destekçisi Halit Ergenç ve klasik müziğin yıldızlarından İngiliz Keman Sanatçısı Charlie Siem de ’Genç Yetenekler’ ile aynı sahneyi paylaştı. ‘Concert Artists Guild’ yarışmasını kazanan ÇEV Sanat bursiyeri Çello Sanatçısı Cemal (Jemal) Aliyev solist olarak da yer aldığı konserde genç müzisyenler, uzun süre ayakta alkışlandı.
 
Ünlü isimler gençler ile aynı sahneyi paylaştı
Sanat ve sinema dünyasının tanınmış simaları da bu önemli etkinlikte, ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden üstün yetenekli ‘Genç Yetenekler’i yalnız bırakmadı. Ünlü keman sanatçısı Ayla Erduran’ın onur konuğu olarak katıldığı konserde, projenin daimi destekçisi sinema oyuncusu Halit Ergenç ve klasik müziğin en parlak yıldızlarından İngiliz Keman Sanatçısı Charlie Siem de genç müzisyenler ile aynı sahneyi paylaştı.
 
Performanslarıyla ayakta alkışlandılar
Cihat Aşkın, Fazıl Say, Bülent Evcil ve İbrahim Yazıcı’dan oluşan Sanat Kurulu tarafından seçilen ve ÇEV Sanat tarafından eğitim desteği verilen genç yetenekler Cemal (Jemal) Aliyev (Viyolonsel), Arda Karakaya (Keman), Ezgi Sarıkçıoğlu (Keman), Gizem Sözeri (Kontrbas), Gülin Ataklı (Obua), Kazım Kaan Alıcıoğlu (Keman), Beren Gürcüoğlu (Piyano), Cansu Naz Eriş (Piyano), Arya Su Gülenç (Piyano) ve Adil Kerem Ünal (Piyano) özel gecede konuklara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konserde ayrıca geçtiğimiz Ekim ayında New York’ta düzenlenen ‘Concert Artists Guild’ yarışmasını kazanan ve aynı zamanda ‘BBC Classical Artist’ seçilen ÇEV Sanat bursiyeri Çello Sanatçısı Cemal (Jemal) Aliyev solist olarak da performans sergiledi. Türkiye’nin sanatta dünya markası olmaya üstün genç müzisyenleri, ortaya koydukları performansla sanatseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.